OGON OSŁA


Materiały: krawaty, muszki

DONKEY´S_TAIL.png
Celem zabawy jest zabranie wszystkich ‘ogonów’ z przeciwnej drużyny. Każdy gracz jest w środku wyznaczonego pola i musi schwytać ‘ogon’ zwisający przeciwnikowi z tyłu spodni. Gdy gracz traci ogon, odpada z gry.

ZAMRAŻANIE

SAVE_THE_STATUES.png

Materiały: obręcze
6 łowców musi złapać pozostałych uczestników. Aby złapać gracza, łowca musi zarzucić na niego obręcz. Łowcy muszą złapać wszystkich uciekających graczy. Gdy łowca złapie uciekającego, ten staje nieruchomo ‘zamrożony’ z rękoma rozłożonymi na boki i nogami rozstawionymi. By zostać ‘odmrożonym’, inny uciekający uczestnik gry musi przejść pod nogami ‘zamrożonej’ osoby. Gdy gwizdek zagwizda, gra jest zakończona. Gdy w tym momencie jest więcej osób zamrożonych niż łowców, łowcy wygrywają. Jeśli nie, uciekający wygrywają.

STRAŻNICY I ZŁODZIEJE


Materiały: skarby, ławki

Celem gry jest zdobycie tak dużej ilości skarbów, jak to możliwe. Każda drużyna ma swój zamek, w których są skarby. Każdy zamek ma taką samą ilość skarbów i jednego strażnika, który pilnuje skarbów. Strażnik jest zawsze w zamku, nie może wyjść na zewnątrz. Zadaniem strażnika jest złapanie tak dużej liczby złodziei, jak to możliwe. Jeśli złodziej zostanie złapany, musi zostać w wieży zamku (na ławce). Złodzieje muszą wejść do zamku przeciwnej drużyny i wykraść ich skarby. Wygrywa drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów. Skradziony skarb jest liczony jako 1punkt, natomiast złapany złodziej, jako 2punkty.

WYŚCIG W WORKACH


RACING_SACKS.png
Materiały: worki

1osoba z każdej drużyny skacze w worku, musi pokonać dany dystans i wrócić do swojej drużyny. Wygrywa ten, kto zrobi to szybciej.

OBRĘCZE I PATYKI

HOOPS_AND_STICKS1.jpg HOOPS_AND_STICKS_2.png

Materiały: obręcze, drewniane patyki

Obręcze leżą na ziemi w pewnej odległości od graczy. Uczestnicy muszą trafić patykami do obręczy.


BOMBA

THE_BOMB_1.jpg THE_BOMB_2.png


Materiały: piłka, szalik


Uczestnicy siedzą w kółku. Jedna osoba siedzi w środku kółka z zawiązanym szalikiem na oczach. Piłka podawana jest między siedzącymi w kółku dziećmi (w lewą stronę). W tym czasie osoba siedząca w środku kółka mówi słowa: ‘UWAGA’, ‘NIEBEZPIECZEŃSTWO’, ‘BOMBA’ (oddzielając słowa pauzami). Odpada z gry ta osoba, która trzyma piłkę w momencie wypowiadanego słowa ‘BOMBA’.

SZTAFETA

RELAY_RACE_1.jpg RELAY_RACE_2.jpg

Materiały: drewniane patyki

Uczestnicy biegną pojedynczo, podając sobie patyk. Biegnie tylko osoba trzymająca patyk. Wygrywa drużyna, która szybciej ukończy bieg.